امضاي تفاهم نامه همکاري بين بورس تهران و شرکت رتبه بندي اعتباري پارس کیان

با امضا تفاهم نامه همکاری مابین بورس تهران و شرکت رتبه بندی اعتباری پارس کیان، امتیازدهی و رتبه بندی نظام راهبری شرکتی(Corporate Governance) ناشران پذیرفته‌شده نزد بورس اوراق بهادار تهران کلید خورد.

تفاهم نامه با شرکت بورس حاکمیت شرکتی

امضاي تفاهم نامه همکاري بين بورس تهران و شرکت رتبه بندي اعتباري پارس کیان

امروز ۶ تیرماه ۱۳۹۶ در جلسه ای با حضور دکتر قالیباف اصل، مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران به همراه معاون ناشران و اعضا و مدیران واحدهای مرتبط و دکتر محمدرضا عربی مزرعه شاهی مدیرعامل شرکت رتبه بندی اعتباری پارس کیان این تفاهم نامه همکاری به امضا رسید.

بر این اساس تفاهم‌نامه با هدف ایجاد زمینه‌های مناسب برای همکاری بیشتر طرف‌های تفاهم‌‌نامه در حوزه‌  توسعه نظام راهبری شرکتی در بین ناشران پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران، با استفاده از کلیه امکانات طرف‌های تفاهم‌‌نامه اعم از توانمندی‌های علمی، منابع انسانی، فنی، اطلاعاتی، تجربـه و تخصـص می‌باشد.

موضوع تفاهم نامه؛همکاری مشترک در امتیازدهی و رتبه بندی نظام راهبری شرکتی (Corporate Governance) ناشران پذیرفته‌شده نزد بورس اوراق بهادار تهران است.

شایان ذکر است در خصوص بهبود رعایت اصول راهبری شرکتی در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار، بورس تهران اقدام به تهیه توصیه نامه راهبری شرکتی برای شرکتهای بورسی و پرسشنامه امتیازبندی شرکتهای بورسی از منظر راهبری شرکتی کرده است و برای بررسی و تصویب به سازمان بورس پیشنهاد گردید.  این توصیه نامه پیشنهادی مشتمل بر چهار بخش ۱) حقوق سهامداران، ۲) هیات مدیره و کمیته های هیات مدیره ۳) حسابرسی ۴) شفافیت و اطلاع رسانی است.

لازم به ذکر است این توصیه ها با اقتباس از استانداردهای بین المللی در زمینه راهبری شرکتی و تطبیق آن با قوانین و مقررات داخلی در حوزه بازار سرمایه تنظیم شده است و مجری شرکت رتبه بندی اعتباری پارس کیان می باشد.

منبع خبر

اشتراک نوشته

دیدگاه

دیدگاه ها بسته شده اند.