شرکت پردازش اطلاعات نوآوران امین

واحد مطالعات کلان

شرکت پردازش اطلاعات نوآوران امین
واحد مطالعات کلان
shadow

از سال ۱۳۸۷، شرکت تأمین سرمایه امین (سهامی خاص) در راستای اجرای بند ۶ از ماده ۷ قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران مصوب آذرماه ۱۳۸۴، به منظور جبران بخشی از کمبودهای تحلیلی و اطلاعاتی بازار مالی کشور، با مشارکت شرکت نوآوران پردازش هزاره سوم، طراحی و پیاده سازی یک سامانه قدرتمند پردازش اطلاعات مالی را آغاز نمود. با تلاش بسیار و لطف ایزد منان، در تاریخ ۱۳۸۸/۰۹/۱۱ موفق به دریافت اولین مجوز فعالیت پردازش اطلاعات مالی از سازمان بورس و اوراق بهادار گردید.

در سال ۱۳۹۱ با توجه به اهمیت موضوع پردازش اطلاعات در بازارهای مالی از یک سو و فقدان جدی نهادی قدرتمند در بازار سرمایه ایران که به این مهم به صورت تخصصی و ویژه مبادرت نماید، تصمیم بر این شد تا سامانه و مجوز پردازش اطلاعات مالی کسب شده را در قالب یک شرکت مستقل و کاملا تخصصی تداوم و راهبری شود. لذا در سال یاد شده، با مشارکت شرکت‌های تامین ‌سرمایه ‌امین، توسعه‌ معین خردمندان‌ بانک ملت، کارگزاری‌ مهرآفرین، کارگزاری ‌امین‌آوید و برخی از فعالان حقیقی بازار سرمایه درخواست تاسیس بزرگترین شرکت پردازش اطلاعات مالی با سرمایه اولیه ۳۰میلیارد ریالی به سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه شد.

به لطف خداوند در تاریخ ۱۳۹۲/۰۹/۱۰ شرکت پردازش اطلاعات مالی نوآوران امین (سهامی خاص) به شماره ۴۴۶۰۹۸ در اداره ثبت شرکت‌های تهران به ثبت رسید. این شرکت همچنین مجوز فعالیت خود را در تاریخ ۱۳۹۲/۱۰/۰۴ از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت و تحت شماره ۱۱۲۱۸ به عنوان یک نهاد مالی نزد سازمان مذکور به ثبت رسیده است. همچنین در تاریخ ۱۳۹۳/۰۹/۱۷ شرکت نوآوران امین موفق به دریافت مجوز فعالیت مشاور سرمایه گذاری و در تاریخ ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ موفق به دریافت مجوزهای مشاور عرضه و مشاور پذیرش از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار گردید.
در سال 1397 طی قرارداد منعقده ما بین شرکت رتبه بندی اعتباری پارس کیان و شرکت پردازش اطلاعات نوآوران امین این شرکت مسئولیت واحد مطالعات کلان شرکت رتبه بندی اعتباری پارس کیان را بر عهده خواهد داشت.
وب سایت شرکت پردازش اطلاعات نوآوران امین