...

رتبه بندی اعتباری پارس کیان

رتبه بندی اعتباری پارس کیان

رتبه بندی اعتباری پارس کیان

شرکت رتبه بندی اعتباری پارس کیان، از اولین شرکت های رتبه بندی اعتباری در ایران، با تکیه بر بنیانگذارنی که از تخصص، دانش و نیز حسن شهرت در کلاس جهانی برخودار می باشند، با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار ایران تاسیس گردید.

تاریخچه فعالیت شرکت رتبه بندی اعتباری پارس کیان

شرکت رتبه بندی اعتباری پارس کیان، از اولین شرکت های رتبه بندی اعتباری در ایران، نهادی مستقل و خصوصی است در دهم دی ماه سال 1396 به شماره ثبت 520798 و شناسه ملی 14007315962 تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار ایران با سرمایه ثبتی ۱۰۰ میلیارد ریال تاسیس گردید. این شرکت در زمینه تجزیه و تحلیل ریسک های اعتباری و رتبه بندی اعتباری مستقل فعالیت می نماید و خود را موظف به ارائه رتبه های اعتباری و تحقیقات آینده نگر بصورتی یکپارچه، شفاف و منسجم می داند. ارزشمند ترین سرمایه شرکت رتبه بندی اعتباری پارس کیان بهره مندی از همکاران دانشی، توانمند و دارای تخصص و متعهد و شناخته شده در کلاس جهانی می باشد.

سهامدارن شرکت رتبه بندی اعتباری پارس کیان

موسسان شرکت رتبه بندی اعتباری پارس کیان، مدیران متخصص،خوشنام و با تجربه بازار پول و سرمایه کشور و موسسه رتبه بندی اعتباری پاکستان (پاکرا) می باشند.
موسسه رتبه بندی اعتباری پاکستان (پاکرا) بعنوان اولین موسسه رتبه بندی اعتباری در پاکستان در سال 1994 تاسیس گردید و یکی از سهامداران عمده آن موسسه فیتچ (Fitch) بوده است. پاکرا توانسته است با کسب دانش برترین موسسه رتبه بندی اعتباری دنیا بعنوان درگاه دانش رتبه بندی اعتباری در منطقه بشمار رود، در حال حاضر سهام شرکت فیتچ خربداری شده است. پاکرا تا کنون بیش از 4000 رتبه اعتباری منتشر نموده است و علاوه بر پاکستان در بنگلادش، ایران و افغانستان نیز به ارائه خدمات می پردازد. پاکرا با در اختیار قراردادن دانش جهانی رتبه بندی اعتباری یکی از شرکای ارزشمند و استراتژیک شرکت رتبه بندی اعتباری پارس کیان محسوب می شود.
شرکت پردازش اطلاعات مالی نوآوران امین با بهره مندی از تخصص، تجربه، حسن شهرت به همراه توانایی این شرکت در حوزه سیستم های اطلاعاتی و دارابودن بانک اطلاعاتی قابل اتکا، به عنوان یکی از سهامداران شرکت رتبه بندی اعتباری پارس کیان نقش برجسته ای در ارائه خدمات به مشتریان شرکت را بر عهده خواهد داشت.

سهامداران عمده که بیش از 5% کل سهام شرکت را در اختیاردارند، عبارتند از:
  • موسسه رتبه بندی اعتباری پاکستان (پاکرا)
  • شرکت پردازش اطلاعات مالی نوآوران امین
  • علی سنگینیان
  • محمدرضا عربی مزرعه شاهی
  • بهروز زارع
پشتیبانان فنی:

موسسه رتبه بندی اعتباری پاکستان (پاکرا) با انعقاد قرارداد خدمات پشتیبانی فنی با شرکت رتبه بندی اعتباری پارس کیان متعهد گردیده است کلیه خط مشی ها، دستورالعمل ها، فرآیندها، روش های اجرایی و آموزش های مرتبط با رتبه بندی اعتباری را در اختیار شرکت رتبه بندی اعتباری پارس کیان قراردهد.
پاکرا همچنین متعهد گردیده است تا حق استفاده نامحدود نرم افزارهای تحلیل کمی و مدیریت فرآیندهای مرتبط با رتبه بندی اعتباری پاکرا را در اختیار پارس کیان قراردهد.
شرکت پردازش اطلاعات مالی نوآوران امین با انعقاد قرارداد رتبه بندی اعتباری پارس کیان متعهد گردیده است کلیه اطلاعات و مستندات مورد نیاز جهت خدمات مرتبط با تحلیل کلان را در اختیار رتبه بندی اعتباری پارس کیان قراردهد.

 

جستجو

دسته بندی ها